A démonikus erő...
népszerű- már aki
az ma
ám a haza gyáva
bár
a gyakorlat harci
rajta – (szőke)
„Nem mondom, nekünk, ellenzékieknek delikát szórakozás, ahogy a farizeus tolvajokról lerántják a leplet, ahogy kiderülnek mocskos trükkjeik, de egyre gyakrabban gondolok azokra a tisztességes emberekre – vannak vagy kétmillióan – akik egyelőre nem tudnak mit kezdeni a leleplezésekkel.
Vakon bíztak a Fidesz tisztaságában, hogy a vezetőik tényleg olyanok, amit magukról állítanak. Egy részük most megpróbálja elhinni, hogy csupán „kampánylyukból kampányszél fúj”, és legyint, bár ebben a mozdulatban még a legelhivatottabbaknál is megjelenik egy leheletnyi bizonytalanság. Csak éjszaka merik az asszony fülébe súgni:
Te, Erzsi, mi van, ha tényleg van ebben igazság? Ha Semjén vadászatát tényleg nem a rokonai fizették?
„Hagyjá, má’ – feleli Erzsi –, csak nem képzeled, hogy igazat szólnak ezek a hibbant libbancsok. Tudod, hogy mindig hazudnak” – fordul a másik oldalára, és maga sem hiszi igazán, amit mondott.
De többet nem beszélnek erről, aludni próbálnak, hajnalban indul a busz Pestre, a Békemenetre.
Nézem fideszes ismerősöm bejegyzését a fészbukon, azt írja a talpig becsületes tanárember, hogy egy búvárharangba költözne legszívesebben, mert bántja a mocsok, ami mindenünnen ömlik mostanában.
Hát, igen. Ömlik a mocsok, a nyüszítés, a sóhajtozás, de tetszettek volna szólni az uraknak, hogy azért ez már túlzás. Jelezni kellett volna, hogy „kedves vezetőink, egyetértünk a céljaitokkal, de azért nem kéne ennyit és ilyen nyíltan lopni, mert közös, szent ügyeinkre foltokat fröccsentetek”.
És bizony mostanára már nemcsak fröccsennek azok a foltok, hanem fekáliában, a korrupció, a lopás, a nyilvánvaló hazudozások szartengerében ázik a korábbi szent ügyek zöme.
Hívom kedves régi pécsi cimborámat, Fidesz-hívő, olykor jókat beszélgetünk, nagyokat vitázunk, de most az első mondatában leszögezi: „Nem érdekel a politika, ne beszéljünk róla.”
Nocsak, hát mi történt az én barátommal, miért tette le ősi magyar buzogányát még a csata előtt?Tényleg, mi lesz ezekkel a tisztességes, jóravaló emberekkel, ha egyszer megbukik a vezér, és az összes mocsok úgy dől eléjük, hogy már nem tudják félrefordítani a fejüket, befogni az orrukat, bedugni a fülüket.
Amikor már ők is látják a lopásokat, a mindent elöntő korrupciót, amikor számukra is kiderül, hogy Soros nem irányított itt semmit, nem jönnek a menekültek tízezrei, és az a néhány ezer, akit befogadunk, nem erőszakolja meg asszonyainkat.
-----------
Mussolini, akiért rajongott fél Itália hogyan lett mindenki által gyűlölt figura, hogyan akasztották föl a lábánál fogva, tették közszemlére, miután megölték – ahogy ő tette korábban ellenfeleivel.
Sztálinhoz pedig a rosszulléte után csak tizenegy órával hívtak orvost; Berija azzal küldött el mindenkit, hogy a diktátor alszik, később azzal dicsekedett, hogy ő tette el némi patkányméreggel láb alól.
An elderly Parisian reads 06 March 1953 in Paris the communique announcing Soviet leader Stalin's death in the black-banded front page of the French communist party's official daily "L'Humanité". After a failed start as a novice priest, Stalin joined the ranks of the revolutionaries Bolsheviks who seized power in Russia in 1917. Rising ruthlessly through the political ranks of Soviet new regime, Stalin succeeded the Bolshevik leader Vladimir Lenin after his death in 1924 and installed a fearsome process of repression. He become later the head of the Soviet Union and died of a cerebral haemorrhage 05 March 1953. / AFP PHOTO / ROBERT DELVAC
Egy férfi olvassa Párizsban a francia kommunista párt hivatalos lapjának 1953. március 6-i kiadását, amely címlapon hozza Sztálin halálát.
--------
mint a soroltak, de azt állítom, hogy hívei hasonló fanatizmussal rajonganak érte, mint az említett diktátorok hívei, akik vezérük, rendszerük bukása után őszinte könnyeket hullattak.
Aztán, amikor megismerték a korábban letagadott tényeket, és rájöttek, hogy becsapták őket, zavarodottan, önmagukkal meghasonulva kezdték új életüket az új világban.
A tisztességes többségre gondolok persze, melynek tagjai csak Hruscsovtól tudták meg, hogyan bántak a politikai foglyokkal a Gulágon, a német kisemberre, aki bár sejtett valamit, de nem ismerte a koncentrációs táborok borzalmait.
Persze maradtak, akik talán ismerték is a korábbi borzalmakat, és amikor kiderültek ezek, akkor is egyetértettek velük. De ez mindig a kisebbség volt. A többséget megvezették, hinni akartak, és hittek, ezért az igazság megismerése sokként hatott rájuk.
Segítsünk nekik ennek feldolgozásában, hiszen csak úgy építhetünk vissza egy normális demokráciát, ha nem ellenségként, hanem politikai ellenfélként kezeljük majd egymást. Tiszteljük egymás nézeteit, pont úgy, ahogy ma ezt Skandináviában és Németországban látjuk: politikai harc folyik a különböző pártok és híveik között, de nem bélyegzik meg a másik oldalt a nemzetietlenség, a hazaárulás vádjával, nem csukják börtönbe ellenfeleiket, nem riogatják hazugságokkal a népet, és persze nem lopnak el mindent, ami a kezük ügyébe kerül.
Legyen vége a háborúnak, legyen végre ennek a jóravaló kétmillió jobboldali polgárnak egy normális Fidesze, egy Navracsics- vagy Pokorni-stílusú, Európa-konform politikai vezetővel, és azzal véget ér ez a folytonos háború, amit állandóan egymással és a képzelt külső ellenséggel vívnak.
És akkor majd én, mint balliberális demokrata a legnagyobb tisztelettel nézek erre a politikai ellenfélre és a híveire: az Unió értékeit szem előtt tartó, demokratikus Fideszre, mellyel számos ponton nem értek majd egyet.
És az is elképzelhető, hogy a nemzeti ügyek érdekében koalíció is létrejöhet bal és jobb között, mint Németországban.
Kívánom, nektek, fideszes barátaim, hogy mielőbb dolgozzátok föl, hogy csúnyán becsaptak benneteket.
Erről az egészről nem csak ti tehettetek.
Hittetek valamiben, ami valóban érték, de vezetőitek visszaéltek a bizalmatokkal, és nem volt erőtök, merszetek szembenézni a valósággal. De ennek hamarosan vége. Mint a thrillerek finisében az idegtépő zörejek után, még ha csöndesen is, de hallani valami harmonikus dallamfoszlányt.” Kerékgyártó / (forrás: 24.hu)
Szőke Emil:
tömjénes jelenem
meghúznám magam de örök kérdésem:
hol?
Már Botond is bolond - pénzzel
töri be a kaput
- kincsével
tipor el a Király
ki magát itt istennek képzeli
mert így több nemes élvezetre telik neki...
így kegyelt időmön áll – dús-terme kincsével
mutogatva kéjjel -
„De átkozott a bolond a vén ha éppígy
a holnapot vagy a jövő ilyenkort
vagy az egy-hét-múlvát sietteti
s nem jön rá hogy a lélek és a test
idővel két ellentáborba áll át
s a lélek étke méreg lesz a testnek”
lehet-e hinni itt
egy károgó varjú szavának? –
2018. 03. 22.