ahogy önbecslésed benned
...mércéd úgy legyen – (szőke)
fontos, hogy a tisztelet kultúrája erősödjön Magyarországon.
Szerinte ha az ország a nemzedékek szolidaritására épít, akkor azzal mindenki jól fog járni. Arról is beszélt, voltak olyan kormányzatok, amelyek nem tisztelték a nyugdíjasokat, és most is van olyan "szélsőséges pártvezető" , akinek szavai mögött a "tisztelet hiányát" látják.”
Balog Zoltán azt mondta: „a támogatásoknál is fontosabbnak tartja, hogy
a közgondolkodás idősbaráttá váljon”
Semmi bajom nem lenne vele, ha a szavakat nem az érdek mentén sorolná – hamis általánosítással – a múltra is visszavetítve...
Furcsaságában úgy jön le a tartalom, miként az ünnepi stílus, fenséges, fejedelmi, győztes és diadalittas felülkerekedése az életen. A szív némi öncsalással segít itt. Nagyság, dicsőség, csúcs és magasság érzetével magasabbra jusson az idösb', annál az életszintnél, ahová született... és eljutunk majd a semmiig is (persze, ezt csak magunkban állapíthatjuk meg) – és mert öreg vagyok, de még látok – látom, mi itt az álság és mi álságos – ilyetén, hogy „egyre több a elvakult, agresszív viselkedésre is hajlamos pártpolitikai fanatikussá váló nyugdíjas, akiket a fideszes propaganda fel- és kihasznál saját sunyi céljai érdekében.” (Alfahír)
...és a szó (az ünnepi) folytatódik:
„...a társadalom nem hagyja az időseket elszigetelődni, továbbá, ha megadják számukra a szolgáltatásokon keresztül a nekik járó, ápolási, gondozási szükségleteiknek megfelelő méltóságot.” (Origó)
Majd átlagolok!
Gondolatai ünnepiek - azért a valóság, a pénz ellenére is más! Ez egy pillanatfelvétel volt. Azaz a szövegnek annyiféle titkos fényforrása és vakfoltja van, ahogy az előhívott képek benne százféleképp különbözhetnek egymástól. Aki idős kora ellenére is „a csordaszellem és a pártos gyűlölködés oltárán feláldozza az emberi méltóságát az ugyanolyan ostoba és kártékony nyomorult, mint, ha huszonévesen tenné ezt.” (Alfahír)
Ahány élet, annyi a jelentése! Lehet háborogni...
Csakhogy az alaptörvényben nem így szerepel!
-------------------------
Kedves nyugdíjasok!
...most épp választások előtt állunk, az állam adakozóbb – a hatalom folytatni akarja, amit elkezdett, ehhez a szükség úgy hozta, hogy pénzt ad a nyugdíjasoknak, ám nem olyant, ami beépülne. Nem ám!
Nagyon leegyszerűsítve ez azt jelenti, hogy az állam bármikor dönthet úgy, hogy 10-20%-kal csökkenti a nyugdíjakat, vagy akár még drasztikusabban.
---------------------------
„XIX. cikk
(1) Magyarország arra törekszik, hogy minden állampolgárának szociális biztonságot nyújtson. Anyaság, betegség, rokkantság, özvegység, árvaság és önhibáján kívül bekövetkezett munkanélküliség esetén minden magyar állampolgár törvényben meghatározott támogatásra jogosult.
(2) Magyarország a szociális biztonságot az (1) bekezdés szerinti és más rászorulók esetében a szociális intézmények és intézkedések rendszerével valósítja meg.
(3) Törvény a szociális intézkedések jellegét és mértékét a szociális intézkedést igénybe vevő személynek a közösség számára hasznos tevékenységéhez igazodóan is megállapíthatja.
(4) Magyarország az időskori megélhetés biztosítását a társadalmi
alapuló egységes állami nyugdíjrendszer fenntartásával és önkéntesen létrehozott társadalmi intézmények működésének lehetővé tételével segíti elő. Törvény az állami nyugdíjra való jogosultság feltételeit a nők fokozott védelmének követelményére tekintettel is megállapíthatja.”
----------------------------------
„Nem szeretnénk minden egyes szót elemezni, és feltétezésekbe bocsátkozni, de rendkívül sok a feltételes módban megfogalmazott mondat, vagyis ha történik velünk szemben egy sérelem (nyugdíjcsökkentés, kórházi ellátásért pénzfizetési felszólítás), akkor nincs hova panaszt tenni,
Biztos, hogy a nyugdíjas megélhetésünket érdemes kitenni egy ekkora óriási kockázatnak?
A mai napig élénken él szinte mindenkinek az emlékeiben, amikor az állam hozott egy határozatot, amelynek értelmében mintegy 3 ezer milliárd forintnyi magánnyugdíjpénztári vagyon visszakerült az államhoz. Sokak egyenesen az „államosítás”, és a „lopás” szót is emlegették ezzel kapcsolatban, ami azért kicsit erős, hiszen mindenki nyilatkozhatott, hogy lemond-e a felhalmozott pénzről, és visszatér az állami nyugdíjrendszerbe, vagy sem. Egy biztos óriási bizalomvesztést, és pesszimizmust hagyott maga után ez a történés. Viszont a múltból a leginkább tanulnunk kell, és ha az államra nem tudunk számítani az előrejelzések és a múltban történtek miatt, akkor más megoldást kell találnunk magunknak, konkrétan saját tőkét kell idős korunkra felhalmozni. Egyértelműen egy jelként kell felfogni a jelenlegi rendszer nem működik, nem kapunk rendes nyugdíjat, magunknak kell megoldani. Itt fontos megjegyezni, hogy attól, hogy a nyugdíj előtakarékosságokra adókedvezményt tudunk visszaigényelni, attól még nem változnak állami pénzzé, az állam nem tudja visszavenni. Ez egy üzleti alapon megkötött szerződés, vagyis ha ehhez nyúlna az állam, az olyan lenne, mintha a bankszámlánkról emelne le, ami elképzelhetetlen. A társadalombiztosítási rendszer pedig így is úgyis változni fog.
Kevesen tudják, de 2013-ra volt prognosztizálva, hogy változtatnak a nyugdíjrendszeren, viszont ez elmaradt. Mindenki tisztában volt vele, hogyha valamikor, akkor ebben az időben talán még lehetett volna kezdeni valamit a rendszerrel. A probléma elodázása pedig nem csak hogy nem vezet megoldásra, hanem tovább mélyíti az amúgy sem kis nyugdíjszakadékot. Az nem kérdés, hogy nemsokára még kellemetlenebb lesz nyugdíjasnak lenni, de még egy kellemes átmenet sem lesz, nem lesz idő felkészülni arra, hogy megfelelő nyugdíj-kiegészítésről gondoskodni, akár a munkáltatón keresztül, akár egyénileg. Pláne, ha csak a kifogásokat keressük, és nem kezdünk el most pénzt félretenni, mert az mondjuk, hogy az állam úgyis ellopja, vagy, mert azért fizetem az adót, hogy eltartsanak. Ezekből a kifogásokból nem fogunk tudni kenyeret venni, vagy rezsit fizetni.
Ebből a három tényből is egyértelműen kiderül, hogy állami nyugdíjra számítani (pláne megfelelő mértékűre) olyan, minthogyha egy olyan tó partján ülünk le horgászni, ahol köztudottan nincsen hal. Várhatunk nagyon sokáig, de nem lesz kapás, ha egy-egy mégis lesz abból a halból nem fogunk jól lakni, sem megélni. Érdemesebb már hamarabb foglalkozni a tóval, gondozni, etetni a benne lévő halakat még most, amíg van, és akkor idős korunkra is marad. Ezt a fajta gondozást nevezzük nyugdíj előtakarékosságnak, ez fogja biztosítani számunkra, hogy idős korunkban is lesz mit ennünk, és lesz miből megélnünk. Minél hamarabb mindenkinek rendelkeznie kell egy nyugdíj megtakarítással.” /http://profitline.hu/Dobbenet-Nem-jar-alanyi-jogon-az-allami-nyugdij-339303/
szerző: Deák Ferenc István 2015. 10. 08.
nyugdijbiztositas.com
Szőke Emil:
a mindenható
hiába velem az Isten – a szívekben
lázaitól remeg ember-érzülettel...
jaj így is - úgy is - betölthetetlen
végtelenített ráncos éveiben
mondja el imáit
sose könnyező Fia előtt
ahol féltőn
zokog a csend
s félőn
hogy fogva tartja majd a föld -
az eltelt időn már látnoki képességek nélkül
viseltesen ma
jajgató kedvvel sorsszerűn alaktalan itt
miként
harci jelszavával a lét: „Alea est jacta!”
hol már bukfencet hány a tehetség
elűzni így kész a lelkek minden fellegét -
egy-szuszra lész' komédiás
mert ő az ász
...a dzsóker ki minden figura helyett jó
- így lett mindenható?
- semmi kétség!
-------------------------------------
Felment a függöny és kinyílt a szem.
A színész számít-e szerető szavamra,
ha kecsesen játssz és drága
a vasfüggönyös ünneplésben?
Ám - máris terjed híre szerteszállva – (szőke)
2017. 10. 18.