Orbán és alvezére...
- mondták és teszi?... a történet tartalmazza a tudatost és a tudattalant... lelki, érzelmi és szemléleti velejárókat, minden rejtett indítékát, hangulati következményét is... persze a tény, attól még- tény marad és megvilágosodás helyett a nagy-nagy sötétség még...
„Németh Szilárd keményen beszólt és utalgatott a bíróknak a vörösiszap- és a Hagyó-per után.
Felháborítónak nevezte a vörösiszap-per és a Hagyó-per enyhe ítéleteit vasárnap Németh Szilárd, a kormánypárt országgyűlési képviselője. Németh jelezte, hogy emiatt vitát kezdeményez az Országgyűlés igazságügyi bizottságában az igazságszolgáltatásról, sőt közölte, akár törvénymódosítás is jöhet. Használta a jobboldal szitokszavát is, amikor a “a bírói függetlenség liberális követelményéről” beszélt.”
Rezsis ostoba... mi illene ide még? Ki ez az ember? Egy Fidesz pártkatona felette áll a bíróságnak? Nos, a bírák függetlenek (itt nincs, és nem is lehet liberális következményekről beszélni) – Pártnak nem lehetnek tagjai, és politikai tevékenységet nem folytathatnak...
Némethnek ez a baja?
Vagy csak agymenése van?
A bírónak senki nem adhat utasítást arra, hogy milyen döntést hozzon... ugyan milyen törvénymódosítás jöhetne az ellenkezőjére?
Illetéktelenül, ez a fasz, milyen alapon szól bele, de- és nem is befolyásolhatja véleménye a bírákat... hozzáteszem, nem is fogja.
A „kontradiktatórikus” tárgyaláson hozott ítélet, a felek egyenrangú állásával folyik a perbeli küzdelem. Valamennyi perbeli adatok figyelembe véve dönt a bíró. Tehát a perben a felek egyenrangú állása teszi lehetővé azt, hogy a vádnak és a védelemnek vagy felperesnek és alperesnek állítása, tagadása alapján az ítélőbíróság valamennyi perbeli adatot számba vegyen és megfontoljon, s egyetlen körülményt se hagyjon figyelmen kívül. Végső soron ez az igazság kiderítésének az egyik legbiztosabb módszere. Jó néznénk ki, ha pártbefolyás alá lenne helyezve a bíróság! Németh húzza vissza öklelő szarvait, mert bajba kerül. A bíróság személyes, közvetlen benyomásait nem befolyásolhatja, még Orbán sem! Mert a bírósági döntés alapjául csupán a tárgyaláson szóbelileg előadott vagy ismertetett anyag szolgálhat!
Egyébként a bírónak ítéletében számot kell adni arról, hogy minek alapján, milyen tényezőktől befolyásolva hozta meg az ítéletét. Arról nem is beszélve, hogy ki kell fejtenie, hogy miért fogadja el a tényeket valónak, mi az, amit valótlannak talált, elő kell adni azokat az okokat, amelyek az ítéleti rendelkezésekre indították!
Németh Úr! - ez nem kívánság műsor! Vagy átkívánja írni a Legfelsőbb Bíróság elvi irányítás körében adott irányelveket? Lehessen más kívánalmaknak is eleget tenni, ekként adjon iránymutatást a bíráknak? Maga vagy tudatlan, vagy egyszerűen ostoba... a hatalom ennyire megártott volna?
Voltaképpen a lehetetlent tűzi ki céljának- de jól kivehető a párt-befolyás kiemelése, immár minden ügyben hazudva- lehazudva az igazságot kell működni, ebben az országban minden szervnek. Értelem, érdem, szándék keveredésével- gyarlóságok és tévedéseik tudatában is a hatalom akarata érvényesülhessen...
és a világban ennek már eredményei is vannak (igaz negatívak): „Orbán Viktor Magyarországa népszerű szemináriumtéma lett az észak-amerikai egyetemeken; számos beszélgetés és cikk elemzi az ország hirtelen tekintélyelvű fordulatát.”!
Azt írják: „Ez eléggé durvának tűnhet, de az Orbán-eset Mussolini egy évszázaddal ezelőtti átváltozására emlékeztet, aki internacionalista szocialistából nacionalista fasisztává lett”. Belső evolúciójának jelenlegi pontján Orbán „arra ítéltetett, hogy ítéljen”.
Van még lejjebb, Németh úr? Mindenesetre a szart jól felkeverte! Szaglik is rendesen..
ha megérinted
hogy mit kedvelek?
...a vezéreket biztos nem...
és most mint hajdan volt
Európa cseles „bikája” itt
- hogy csípne oda egyet a pimasznak! -
..könnyedséggel játssz
ha megérinted
eljátssza a bősz oroszlánt
- közben aranyért eladna rabszolgának
éhe-nagy birtokára -
mert gazdag a gazda
hiába kívánó itt a test
a lelke ellenkezőjét adja
a kínálkozó békét is fölzabálja
alkonyata
...de hát milyen legyen egy idétlen?
Isten megbocsássa – (szőke)
2016. 02. 02.